معرفی انواع مرغ عشق

by مرغ عشق in آگوست 27, 2019

معرفی انواع مرغ عشق

امروز در سایت مرغ عشق در جواب شما کاربران عزیز که پرسیده بودید شرایط نگهداری از مرغ عشق چیست؟ به معرفی کامل این پرنده زیبا میپردازیم. مرغ عشق دو نژاد دارد:

مرغ عشق هلندی
مرغ عشق معمولی

این دونژاد سرشاخه هستند و به غیر از این دونژاد، هرچه هست زیر شاخه نژاد هلندی می باشد.

مرغ عشق به انگلیسی

مرغ عشق در زبان انگلیسی Lovebirdترجمه میشود. و میتوان گفت ترجمه انگلیسی آن نیز به اندازه خود این پرنده دلنشین است.

 

مرغ عشق چه غذایی می خورد؟

محبوبترین غذای مرغ عشق دانه ارزن می باشد اما باید به این نکته دقت کنید که دانه ارزن دارای ذخایر چربی است و از تغذیه زیاد ارزن باید خودداری شود زیرا باعث چاقی مرغ عشق خواهد شد. از جمله غذاهای دیگری که مرغ عشق میتواند از آن تغذیه کند :

انواع دانه ها

ارزن
گندم سیاه
دانه قناری
جو خرد شده
جو دوسر
چاودار
ذرت دانه شده
تخم کتان

انواع میوه ها

سیب
گیلاس
گلابی
هلو
زردآلو
موز

انواع سبزیجات

کلم بروکلی
اسفناج
نخود فرنگی
فلفل دلمه ای
جوانه گندم

کاهو
زردآلو

میباشد. مرغ عشق را نمیتوان تنها با یک نوع غذا سیر کرد زیرا این پرنده زیبا و حساس هم از لحاظ مواد مغذی و هم از نظر روانی آسیب میبیند.

مرغ عشق بالغ چه خصوصیاتی دارد؟

مرغ عشق در حدود سه ماهگی بالغ میشود و مرغ عشق ماده میتواند در هر نوبت 4-6 تخم میگذارد. برای تشخیص پرنده بالغ باید به منقار آن توجه کنید. در پرندگان نر برجستگی روی منقار آبی روشن یا بنفش میشود و در مرغ عشق ماده این برجستگی قهوه ای رنگ است.

معرفی انواع مرغ عشق

معرفی انواع مرغ عشق

قفس و محل نگهداری مرغ عشق باید چه شرایطی داشته باشد؟

قفس

انداره قفس مرغ عشق به مکانی که در منزل برای اون در نظر گرفتید بستگی دارد. زیرا باید دسترسی شما به آن آسان باشد. اگر فضای بازی را برای قرار دادن قفس در نظر دارید پس هرچه قفس مرغ عشق بزرگ تر باشد بهتر است.

نکته مهم در نگهداری از مرغ عشق این است که به هیچ عنوان این پرنده زیبا و ظریف را با پرنده های ناآرامی مانند مرغ مینا در یک قفس قرار ندهید.


ظرف آب

ظرف آب باید هرروز تمیز شود و آب تازه در آن قرار گیرد و اگر شما ساعات بیشتری از روز را در کنار این پرنده نیستید بهتر است ظرف بزرگتری را در نظر بگیرید تا مرغ عشقتان تشنه نماند.

ظرف دانه

مرغ عشق ذاتا پرنده تمیزی است و توصیه ما این است که حتما هرروز ظرف دانه را چک کنید. پوست ها را جدا کنید و از تمیزی آن مطمئن شوید. ظرف دانه باید کم عمق باشد تا مجبور نباشید مقدار زیادی دانه درون آن بریزید. زیرا این دانه ها مرطوب میشوند و به هم میچسبند و برای پرنده مناسب نیستند.

چوب مخصوص نشستن مرغ عشق

از میله های چوبی با قطرهای متفاوت استفاده کنید و آن را در جاهای مختلف قفس قرار دهید تا مرغ عشق بتواند بین آن ها حرکت کند.

کف قفس

بهترین پوشش برای کف قفس روزنامه میباشد تا زود به زود تعویض شود و همیشه تمیز باشد. روزنامه هم کم هزینه تر است و هم به راحتی میتوان تعویض کرد.

اگر مرغ عشق جفت نداشته باشد احتمال مردن وجود دارد؟

اگر مرغ عشق جفت نداشته باشد نمیمیرد اما احتمال دپرس شدن آن زیاد است. بسیاری از دوستداران پرنده هستند که مرغ عشق را برای اهلی شدن تهیه میکنند و جفتی برایش نمیگذارند. اگر مرغ عشق تنها دارید سعی کنید برایش وقت بگذارید و با آن بازی کنید، در اینصورت دپرس نیز نمیشود.

 

در پایان امیدواریم که از این مطلب استفاده کافی را برده باشید و اگر شما نیز نگهداری و تکثیر مرغ عشق  فعالیت دارید میتوانید با ما تماس بگیرید تا نحوه فعالیت شما را در این سایت اضافه کنیم. با اضافه شدن شما در این سایت کاربران بهتر و راحت تر می توانند با شما ارتباط برقرار کنند.

همچنین اگر‌ در تخصص دیگری فعالیت دارید ما برای دیگر تخصصات و موضوعات هم سایت داریم که‌ میتوانیم شما را در دیگر سایت ها قرار دهیم با ما‌تماس بگیرید.

تماس با پشتیبانی در تلگرام

Poshtiban_site@

Leave a Reply